Atrakcje turystyczne

Jeziora i lasy

Posejnele to mała miejscowość otoczona lasami i kilkoma jeziorami pełnych ryb. To świetne miejsce dla wędkarzy i grzybiarzy. W lasach można spotkać sarny, jelenie, dziki, zające, lisy, bobry (zimą zające, sarny przychodzą do sadu na jabłka).

Regionalna domowa kuchnia

Oferujemy regionalną kuchnię Sejneńszczyzny oraz dania kuchni litewskiej. Polecamy kartacze, soczewiaki, pierogi z jagodami, bliny, kiszki ziemniaczane, pieczywo i żurek domowy, wędliny wiejskie oraz sękacz. Serwowane potrawy wyrabiane są przez nas z produktów własnych upraw i hodowli.

Ogniska, kuligi, przejazdy bryczką…

Organizujemy ogniska przy muzyce, przejażdżki konne, wozem lub bryczką po Puszczy Augustowskiej, zimą kuligi.

Zwierzęta w gospodarstwie

Mieszkańcy naszego gospodarstwa agroturystycznego, naszej zagrody, to cierpliwe i milusińskie czworonogi (zwierzęta: krowa, cielęta, świnie, kury, psy, koty). Dzieci mogą u nas bawić się w prawdziwych farmerów.

Przejażdzki rowerami po Puszczy Augustowskiej

Istnieje u nas możliwośc wypożyczenia rowerów, którymi możemy przemierzyć wiele szlaków turystycznych.

Pomoc gospodarzom przy pracach 🙂

Zachęcamy do pomocy w pracach w ogrodzie, przy sianie, karmieniu zwierząt, możemy wziąć aktywny udział w pracach polowych itd.

U nas można również..

Ukręcić sękacza, wspólnie upiec chleb na zakwasie, ubić masło, nauczyć się robienia np. kartaczy, soczewiaków, i innych dań regionalnych , kupić ekologiczne produkty rolne nieprzetworzone np. mleko świeże, mleko zsiadłe, śmietana oraz przetworzone np. swojski chleb, masło, ser biały, ser żółty, maślanka).

Wycieczki Wilno-Troki

W programie wycieczki autokarowej Wilno-Troki, zwiedzanie między innymi takich miejsc jak: Zamek Wielkich Książąt Litewskich – Troki, Cmentarz na Rossie – Wilno, Ostra Brama – Wilno, Kościół św. Piotra i Pawła na Antokolu, Góra Trzech Krzyży zwiedzanie Starego Miasta – Kowno.

Spływy kajakowe

Niepowtarzalne klimaty na spływach atrakcyjnymi szlakami Czarnej Hańczy, Kanału Augustowskiego, Rospudy.

Augustów

Augustów to najważniejszy ośrodek turystyczno-wypoczynkowy na obszarze Puszczy Augustowskiej. Są tu liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, plaże, wyciąg nart wodnych, w sezonie letnim wiele koncerów i imprez plenerowych. Augustów jest uznaną stolicą sportów wodnych i turystyki aktywnej.

Aquapark w Druskiennikach

AQUA PARK w Druskiennikach jest oddalony zaledwie o 47 km od granicy Polski. Odwiedzającym oferuje bardzo wiele form relaksu, w tym 2 zjeżdżalnie, masaże podwodne, masujące kaskady, usługi SPA, salony piękności oraz masażu, bary oraz kawiarnie. Świetna zabawa dla dorosłych i dzieci.

Wyciąg nart wodnych

Wyciąg nart wodnych wybudowany w Augustowie, położony nad pięknym jeziorem Necko, jest niewątpliwie jedną z największych atrakcji turystycznych naszego regionu. Jego dł. to 740 m., a maksymalna prędkość – 58 km/h.

Rejsy Statkiem po Kanale Augustowskim

Trasa rejsu rozpoczyna w porcie Augustów, dalej przepływamy przez rzekę Nettę, kolejne jeziora, dwukrotnie przez Śluzę Przewięź i powracamy do Portu. W trakcie rejsu kapitan opowiada historię Kanału Augustowskiego, zwraca uwagę na ciekawe obiekty znajdujące się na brzegach jezior. To jedna z obowiązkowych propozycji podczas urlopu i noclegu w Augustowie.

Wigierska Kolejka Wąskotorowa

Kolejka szybko stała się jedną z największych atrakcji turystycznych Wigierskiego Parku Narodowego oraz Puszczy Augustowskiej. Na trasie wyznaczone zostały przystanki widokowe: Binduga, Powały, Bartny Dół i Zielona Karczma ( Krusznik).

Klasztor Kamedułów w Wigrach

Na malowniczym wzgórzu nad jeziorem Wigry znajduje się jeden z najcenniejszych zabytków Suwalszczyzny – dawny kościół i klasztor Kamedułów w Wigrach, miejsce pobytu Jana Pawła II podczas pielgrzymki.

Jazdy konne

Istnieje możliwość profesjonalnej nauki jazdy konnej na poziomie rekreacyjnym.